У серпні-вересні дозріває виноград. Різнокольорові соковиті ягоди– бажані ласощі для дорослих і малюків.

Виноград – один з кращих природних засобів для швидкого відновлення сили і джерело величезної кількості енергії. Солодка, ароматна ягода багата на корисні речовини:

• вітамін А (ретинол) — зміцнює імунітет, необхідний для підтримки хорошого зору. Цей вітамін важливий для кісток, зубів і волосся.
  • вітаміни групи В — допомагають підтримувати оптимальний білковий і водно-сольовий обмін в організмі, необхідні для стабільної роботи нервової, судинної і травної систем.
  • вітамін С (аскорбінова кислота) — сприяє підвищенню імунітету, має потужний оздоровчий ефект.
  • вітамін К – необхідний для ефективного засвоєння кальцію.
  • магній і калій — важливі для правильної роботи серцево-судинної системи.
  • кальцій — сприяє зміцненню кісток.
  • цинк, алюміній, мідь, титан — зміцнюють організм, підвищують його опірність хворобам, сприяють правильному формуванню внутрішніх систем.
  • органічні кислоти (винна, глюконова, яблучна, лимонна, бурштинова, щавлева) позитивно впливають на склад шлункового соку і поліпшують травлення, покращують апетит, перешкоджають утворенню каменів в нирках.

У винограді також є натрій і фосфор, а в шкірці винограду присутні дубильні речовини, віск та ефірні олії. У шкірці винограду темних сортів міститься ресвератрол, який є потужним антиоксидантом, зокрема пригнічує розвиток злоякісних клітин.

Виноград має яскраво виражений солодкий смак, він соковитий, завжди відмінно сприймається дітьми. Але це не головні переваги, насамперед ягоду цінують за:

• загальний оздоровчий ефект
  • користь при захворюваннях дихальної системи
  • позитивний вплив на печінку та процеси кровотворення
  • покращення апетиту — що вкрай важливо для дітей з недобором маси тіла
  • здатність зміцнювати нервову систему
  • позитивний вплив на інтелектуальну діяльність
  • здатність швидко відновлювати сили

Виноград надзвичайно поживний. Це відмінний варіант перекусу, набагато кращий, ніж печиво або, наприклад, бутерброд з ковбасою.

Більшість діток сприймають виноград чудово. І все ж таки, перед тим як запропонувати його дитині вперше, проконсультуйтесь з педіатром та алергологом.

10 причин включити горіхи до раціону дитини
Йогурт з гранолою — підвищуємо імунітет смачно!
Яблучно-морквяний фреш для підвищення імунітету дитини