Міськрада Дніпра внесла зміни в організацію харчування в їдальнях  навчальних закладів (аутсортинг послуг харчування дітей). Його мета – оптимізувати витрати бюджетних грошей і поліпшити якість харчування за допомогою провідних компаній-постачальників. Варто відзначити, що перевіряти, чим харчуються діти, також можуть і батьки особисто.

Як саме можуть проходити батьківські перевірки в дитсадках і школах Дніпра, дізнавалася кореспондент 056.

У школах і садках змінилася компанія-постачальник, яка забезпечує навчальні заклади харчуванням. Меню у дітей майже не змінилося, адже кожна школа і садочок мають право самі визначати, що будуть їсти діти. Однак, тепер у батьків з’явилася можливість особисто контролювати харчування своїх дітей.

У Оксани Брижак донька-старшокласниця і син-п’ятикласник, які більшу частину свого часу проводять в школі. Для того аби упевнитися, що діти не голодують під час навчання, жінка щодня перевіряє меню в їдальні.

«Я щодня заходжу, дивлюся і читаю, що буде в меню, що пропонують дітям. Також раз в квартал разом з адміністрацією школи, медсестрою та іншими членами батьківського комітету ходимо до їдальні. Перевіряємо всі: як зберігаються продукти, їх якість і термін придатності, як одягнений персонал, чи чистий посуд, чи протерті столи. І поки немає ніяких зауважень «, — розповідає член батьківського комітету школи №75 Оксана Брижак.

Тим часом, кухари відзначають: діти дуже полюбляють випічку. Щодня, крім порцій, вони готують до 300 булочок різних видів, які швидко «розлітаються».

«Буває навіть не вистачає їжі. Адже батьки часто забираючи своїх дітей з уроків або з продовженого самі заходять перекусити. І у них, таким чином, є відмінна можливість особисто перевірити, чим і як харчується їхня дитина», — зазначила завідуюча виробництвом Ірина Кам’янецька.

Та й самі школярі задоволені харчуванням. Третьокласниці Даша і Карина дуже люблять приготовлену в їдальні випічку: піцу, сосиску в тісті, булочки, ватрушки.

«Тут взагалі дуже смачно. Особливо піца, вона навіть смачніше, ніж в магазині», — сказали вони.

Чотирикласниця Аліса дуже любить на обід в школі котлети, макарони, м’ясо, пшеничну кашу, а ось булочки більше не купує — не хоче. Школярка зізнається, так смачно їм стали готувати тільки з вересня 2018 року.

«До цього була тут інша їдальня, погані кухарі і не смачна їжа. Могли навіть волосся попастися», — сказала вона.

Відзначимо, що в школі №75 з осені системою харчування займається ТОВ «Контракт Продрезерв 5». Вони вирішують всі питання, що стосуються їжі в навчальних закладах. Всього на балансі підприємства 339 об’єктів, з яких 148 шкіл.

Також ТОВ «Контракт Продрезерв 5» забезпечує харчуванням і дитячий садок №92. Дошкільний заклад ще в березні став співпрацювати з підприємством, але тоді у батьків виникло багато питань і проблем. Багато хто не розумів: навіщо їм ці зміни?

«Неодноразово з батьками перевіряли якість харчування в нашому саду. Страви, вихід порцій, зазначені в меню, повністю збігаються. Загалом, якщо виникають будь-які моменти, пов’язані з поліпшенням харчування, компанія враховує побажання батьків — це головне. Моя дочка приходить з садка і в подробицях розповідає, що вона їла протягом дня. Любить сирні запіканки, перші страви «, — сказала член батьківського комітету старшої групи дитячого садка №92 Анна Сирота.

За матеріалами 056.ua

10 причин включити горіхи до раціону дитини
Йогурт з гранолою — підвищуємо імунітет смачно!
Яблучно-морквяний фреш для підвищення імунітету дитини