На тарілці білий сир білий сир

А в Миколи гарний син гарний син

А у Мотрі ще й дочка, ще й дочка

Буде гарна парочка-парочка

Межи ними така мова була

Щоби Галя Васильова була

(Українська народна пісня)

Кисломолочний сир відігравав важливу роль раціоні харчування та в обрядовій традиції наших предків. Його обов’язково освячували на Пасху, лишали на столі для частування душ померлих родичів, клали разом з хлібом в головах молодят, а в деяких селах Волинського Полісся і досі місце головного родового атрибуту посідає не пшеничний коровай, а мандричка із сиру (обрядові пончики, які готували на Петра (12 липня).

Страви з кисломолочним сиром надзвичайно поширенні в Україні і є одними з найулюбленіших в багатьох родинах. Традиційні та ліниві вареники, сирники, галушки, налисники готують з сиру за рецептами, які передаються з покоління в покоління.

Різноманітні страви з кисломолочним сиром також представлені в меню шкіл та дитсадків Дніпра. Пропонуємо приготувати одну з них – сирну запіканку. Ніжна, ароматна, із золотистою скоринкою подобається і дітям і дорослим.

Рецепт за посиланням https://school-food.dp.ua/menus/sirna-zapikanka/

Насолоджуйтесь та будьте здорові!

10 причин включити горіхи до раціону дитини
Йогурт з гранолою — підвищуємо імунітет смачно!
Яблучно-морквяний фреш для підвищення імунітету дитини