Питання харчування дітей у школах і дитячих садах залишається актуальним серед мешканців Дніпра. Навчальні заклади міста не зволікають, намагаючись модернізувати та покращувати харчоблок, прислухатися до побажань батьків і дітей.

Інформатор побував в одній з таких шкіл. Ми подивилися, як і чим харчуються діти у школі № 21 і поспішаємо поділитися з вами.

Директор школи Антоніна Змієнко розповіла, як змінилося харчування в школі за останні два роки і які інновації впровадили у навчальному закладі. «На сьогодні у нас в школі відкрито додаткову лінію харчування, яку ми називаємо «шведською». Вона працює з вересня 2018 року. Ми, як і раніше, годуємо дітей згідно з меню, яке затвердило управління освіти і державна служба з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів. Але тепер діти мають змогу обирати між їжею, яку пропонують в їдальні та буфетним меню» — сказала Антоніна Василівна.

Також директор школи розповіла, що буфет працював і раніше, але до буфетної продукції тоді належали тільки випічка та напої. Зараз асортимент значно розширився, і дітям є з чого вибирати. Великий вибір гарнірів, салатів, м’ясних страв та випічки. Продукти привозять до школи кожні 2-3 дні. Вони зберігаються згідно з усіма технологіями та стандартам: в холодильних камерах, холодильниках і підвальних темних приміщеннях.

Інформатор поспілкувався із заступником ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5» Тетяною Пономарчук, яка поділилася з нами тонкощами своєї роботи. Компанія існує вже 9 років, з яких 5 — в Дніпрі. Обслуговує більш ніж 339 об’єктів у місті, включаючи всі навчальні заклади міста, крім 100-го ліцею.

ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5» не тільки постачальник харчових продуктів, але й кухонного та холодильного обладнання. Організація бере на себе повну відповідальність за харчоблок в школі, починаючи від ремонту приміщення і закінчуючи закупівлею посуду. Надає миючі та дезінфекційні засоби, купує спецодяг для працівників харчоблоку. Меню для учнів розробляє велика комісія, в якій обов’язково присутні лікарі: гастроентеролог, алерголог та дієтолог. До складання дитячого меню, ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5» також долучає батьків і дітей, які можуть висловити свої побажання за допомогою анкетування. Контролюють харчування в школах технологи та ревізори. «Шведська» лінія є власністю компанії, яку вони повністю контролюють. Такі лінії вже працюють у 8 школах міста.

«Ні для кого не секрет, що діти в школах, особливо в центральних районах, вибігають на перервах в різні заклади. Після чого не раз ми стикалися з тим, що діти «труїлися» продуктами, які купували за межами навчального закладу, а відповідальність за це несли ми та адміністрація школи. Тому наша організація вирішила вдосконалити систему харчування, встановивши «шведську» лінію. Тепер діти не бігають за межі школи, купуючи різну гидоту, а їдять повноцінну, здорову їжу. Батьки можуть завжди зайти і подивитися, що саме їсть їх дитина, а також купити порцію собі «. — Каже Тетяна Пономарчук.

Школа № 21 співпрацює з постачальниками ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5» вже другий рік поспіль. Директор школи Антоніна Змієнко зазначила, що з того часу, як вони почали співпрацювати з цією організацією, харчоблок у школі значно покращився, з’явилася інноваційна лінія «шведського» харчування. ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5» за власний кошт виконав ремонт і забезпечив шкільну їдальню технікою.

Діти та батьки теж висловлювали схвальні відгуки з приводу того, наскільки змінився підхід до годування дітей в школі. Старшокласник Максим розповів, що раніше їх годували не так смачно, як зараз, і порції було набагато менші. Купувати їжу в буфеті дозволено як старшокласникам, так і учням молодших класів. Якщо дитина не хоче їсти організовано в шкільній їдальні, то може харчуватися самостійно, вибравши собі що-небудь зі «шведського» столу. Порції в буфеті стандартні, ціни прийнятні. В середньому ціна обіду в шкільній їдальні становить 20 гривень на день, а ціна обіду в буфеті близько 30 гривень. У цю вартість входить гарнір, м’ясне блюдо, салат і напій. За якість страв відповідає адміністрація школи та компанія ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5».

Також Інформатору вдалося побувати на складі ТОВ «КОНТРАКТ Продрезерв-5», де нам продемонстрували, як зберігаються продукти, які постачають у школи та дитячі садки. На складі є кілька холодильних камер для зберігання риби, м’яса, консервованих продуктів та фруктів. Овочі зберігаються в окремому вентильованому приміщенні. Цукор, борошно і крупи знаходяться в сухому місці. На кожному продукті зазначено термін придатності, також повністю дотримане товарне сусідство. Директор з логістики Дмитро Зеленський розповів, що продукти на складі зберігаються не більше як тиждень, в залежності від терміну придатності. Кожен день 30 тонн продуктів розвозять по навчальних закладах.

За матеріалами Информатор

Йогурт з гранолою — підвищуємо імунітет смачно!
Яблучно-морквяний фреш для підвищення імунітету дитини
Другі сніданки для зміцнення імунітету діток у ДНЗ №310