У школах і садках Дніпра кардинально змінили харчування.

Хороша новина: з січня 2019 року в дитячих садках Дніпра дітлахам пропонують страви з нового меню. За задумом педагогів, дієтологів, зацікавлених батьків, які займалися його розробкою, меню забезпечить дітей більш різноманітним і здоровим харчуванням. А ще — в ньому з’явилися нові смачні українські страви.

Новина трохи сумніша — як і все в Україні, з нового року харчування дітей у садочках подорожчало — на 10-11% В перший місяць року за 3-разове харчування дитини в середньому потрібно заплатити близько 400 грн. Точна цифра залежить від кількості днів, які конкретна дитина відвідувала садок.

Щоб відповісти на питання схвильованих батьків, які активно обговорюють тему харчування в садках у соцмережах, наші кореспонденти побували в одному з садочків на Лівому березі Дніпра, і самі побачили, чим там годують дітей на обід.

Вартість дитячого харчування в садку в день (сніданок, обід, полуденок) становить 31,05 грн для дітей віком 2-3 роки (ясельна група). Для дітей від 3 до 7 років — 51,05 грн.

При цьому за рішенням влади Дніпра 59% вартості харчування дітей в садку компенсує місто, і тільки 41% сплачують батьки.

Дитячий садок №219 (пр.П.Калнишевского, 13а) наступного року відзначить своє 55-річчя. Зараз у ньому виховуються близько 200 дітей, які проживають в прилеглих районах на Лівому березі. У дитячому закладі працюють 43 співробітники.

У садку тепло, діти займаються в світлих затишних приміщеннях, діють спортивний і музичний зали. Останнім часом завдяки зусиллям Департаменту гуманітарної політики міськради та за підтримки батьків в дитячому закладі встановлені нові вікна.

Запіканка з гарбуза йде на ура.

У садку «Ведмедик» — час обіду: діти з середньої групи розсідаються за столики і починають смакувати. Сьогодні запропонували борщ, до першого — закуску з сала на чорному хлібі (дуже апетитно!), На друге — тюфтельки в підливі і картопляне пюре, а також компот. До речі, на полуденок дітей чекають сирники.

Хлопчики та дівчатка їдять із задоволенням і діляться емоціями:

Борщ сьогодні смачний, — каже 5-річна Мирослава

А мені сподобалося пюре — я взагалі люблю картоплю! — зауважує вихованка цієї групи Даша.

Головна особливість нового меню — в ньому стало більше найменувань страв, а метод їх приготування став більш сучасним. Тепер дітям пропонують більше запечених (а не смажених) страв: різні запіканки — м’ясні, рибні, макаронні. Особливий хіт — запіканка з гарбуза, традиційна для української кухні, смачна корисна:

Дітям вона дуже подобається, — каже Любов Волкова, завідувачка виробництва на харчоблоці, яка працює в сфері дитячого харчування вже 14 років.

Ми приходимо на роботу о 5 ранку, щоб приготувати дітям сніданок. Дуже намагаємося, щоб усі страви були смачними. Звичайно, дотримуємося всіх технологічних карт і процедур, вимог нормативної документації. Всі продукти отримуємо свіжі, без перебоїв.

До речі, у 2018 році на харчоблоці встановлено нове обладнання: холодильні ларі, холодильники, м’ясорубки, протиральні машини, за допомогою яких можна готувати пюре. Харчування дітей в цьому та інших садочках і школах Дніпра забезпечує підрядник — компанія «Контракт Продрезерв 5».

Гаряча телефонна лінія компанії «Контракт Продрезерв 5», яка надає послуги з організації харчування в дитячих садках і школах Дніпра: 097-00-11-201.

На цьому номері є Viber, WhatsApp, Telegram,

«Всі питання, зауваження, побажання батьків, які надходять на цей номер, ми уважно вивчаємо і даємо зворотний зв’язок», — зазначає Оксана Біла, регіональний директор компанії.

Здорове і збалансоване харчування для дітей

Створюючи нове меню, ми прагнули забезпечити дітям різноманітне, цікаве, сучасне харчування, — підкреслює завідувачка дитячим садком №219 Ольга Олександрівна Кузьмицька. Разом з педагогами, лікарями, батьками вона входила до складу робочої групи, яка розробляла нове меню для дитячих установ Дніпра. Мета — забезпечити здорове і збалансоване харчування для дітей.

Як і раніше, в меню — страви з м’яса, риби, сиру, овочі та фрукти, влітку і восени — свіжі. Серед нововведень — більше других страв готуються запіканням (замість смаження), тому в меню з’явилися вже згадані різноманітні запіканки. В цілому число найменувань страв збільшилося практично на 50%.

«Ми завжди прагнемо годувати дітей смачно!», — підкреслює Ольга Олександрівна.

За матеріалами Наше Місто

10 причин включити горіхи до раціону дитини
Йогурт з гранолою — підвищуємо імунітет смачно!
Яблучно-морквяний фреш для підвищення імунітету дитини