Яблука можна вважати одними з найкращих плодів для дитини. Вони збалансовані за складом та мають чудові смакові якості.

Яблука доступні впродовж всього року, але найбільш корисні вони саме в період дозрівання – в серпні-вересні. Як чудово, що один з найпоширеніших в Україні фруктів має стільки цінних властивостей.

Користь яблук для дитини очевидна:

• Вітамін А допомагає вберегтися від інфекцій, а ще підтримує зір. В яблуках його на 50% більше, ніж в апельсинах.
  • Вітамін G або B2 забезпечує нормальне травлення і зростання, підтримує цілісність нервової системи. Доречі, його в яблуках більше, ніж в будь-якому іншому фрукті.
  • Вітамін С — кращий засіб для профілактики інфекційних захворювань, авітамінозу і недокрів’я, незамінний елемент в синтезі колагену, бере участь в регулюванні процесів згортання крові. Завдяки вітаміну С яблука мають протизапальну дію. Цей вітамін також зміцнює стінки судин, зменшує їх проникність для токсинів, сприяє швидкому відновленню сил після тривалої хвороби.
  • Калій – знижує прояви набряклості організму, регулює вміст рідини, нормалізує роботу нирок.
  • Залізо — найкращі ліки проти анемії. Добре засвоюється організмом.
  • Фосфор — ефективно стимулює мозкову діяльність і є незамінним елементом для нормалізації сну.
  • Цинк — чудовий помічник у зміцненні імунної системи.
  • Пектини – підвищують опірність організму до солей важких металів, токсичних та радіоактивних речовин.
  • Йод — профілактичний засіб при хворобах щитоподібної залози. За вмістом йоду яблука поступаються тільки морепродуктам.
  • Фолієва кислота — сприяє нормальній роботі серця, допомагає зміцнювати стінки судин та виробляти еритроцити і лейкоцити.
  • Органічні кислоти (яблучна, винна, лимонна)- перешкоджають процесам бродіння в кишківнику, запобігають метеоризму та здуттю живота.
  • Солі магнію — найперший захист від підвищеної стомлюваності. Вони підтримують функції пам’яті, мови, мислення, уваги та інші.
  • Дубильні речовини — мають антибактеріальну, протизапальну, кровоспинну дію.

Ну і нарешті, яблука смачні, ароматні, соковиті. Їжте яблука і будьте здорові!

Зверніть увагу, яблука можуть стати причиною харчової алергії у дитини. Тому, перш ніж запропонувати цей фрукт малюку вперше, проконсультуйтесь з педіатром та алергологом.

Меню понеділка (14.09.2020) для школярів
Гуляш – улюблена страва угорських пастухів
Смачні й корисні страви кожного дня!
Вітаємо зі святом! З Днем міста, Дніпро!