Абрикос – сонячний фрукт, який досягає зрілості в липні. Яскраво-жовті плоди з рум’яними бочками ваблять апетитним зовнішнім виглядом та яскравими смаковими якостями.

Стиглі абрикоси можна пропонувати дітям вже в перший рік життя. У свіжому вигляді, в складі випічки або десертів, вони гарно смакують, знайомлять дитину з дивовижною різноманітністю смаків сезонних фруктів.

В абрикосах міститься безліч вітамінів, мінералів, мікроелементів.

• кальцій бере участь у формуванні та розвитку кісткової системи
  • магній нормалізує обмінні процеси
  • калій живить серцевий м’яз, виводить надлишки солі з дитячого організму
  • залізо бере участь у функції кровотворення, насичує кров киснем, підвищує рівень гемоглобіну
  • фосфор допомагає регенерації клітин, стимулює мозкову діяльність, покращує пам’ять
  • аскорбінова кислота зміцнює імунітет
  • вітаміни групи В незамінні в процесах засвоєння заліза
  • каротин бере участь в антиоксидантному захисті організму, активізує роботу імунної системи, позитивно впливає на стан волосся, нігтів, зубів, слизових оболонок, шкірних покривів
  • рослинна клітковина ефективно бореться з запорами, має м’яку проносну дію, не подразнює кишківник
  • пектин активізує перистальтику кишківника та нормалізує його мікрофлору, усуває дисбактеріоз, очищує клітини від небезпечних токсичних сполучень, зокрема, радіонуклідів, пестицидів, солей важких металів, канцерогенів і отруйних речовин.

Також в складі абрикосів є дубильні речовини, моно- і дисахариди, винна, яблучна і лимонні кислоти, інсулін, крохмаль, йод, цинк, кобальт і інші корисні речовини.

Абрикос протипоказаний дітям з індивідуальною непереносністю його складу. Не рекомендується включати фрукт в меню при схильності до алергічних реакцій. Перед тим, як запропонувати абрикос дитині, проконсультуйтесь з педіатром та алергологом.

Кулінарна історія серпня: цікаві події
Ароматні та соковиті яблука – для задоволення і здоров’я
Про користь слив у дитячому харчуванні