Гаряче харчування дітей під час перебування в школі є однією з важливих умов підтримання їх здоров’я та здатності до ефективного навчання.

Слід зазначити, що в шкільному віці (від 6 до 17 років), легко формуються шкідливі харчові звички: надмірне споживання продуктів з високим вмістом цукру (кондитерські вироби, солодкі напої), жиру (фаст-фуд, чіпси), обмежене вживання води, часті невпорядковані перекуси і т.і. Все це підвищує ризик формування паталогій не тільки шлунково — кишкового тракту, а й ендокринної та серцево-судинної систем. Тому саме щоденний прийом гарячих страв, організований в школі, сприяє, перш за все, формуванню звички правильно харчуватися.

Наше меню відповідає: всім вимогам нормативних документів; нормам здорового харчування, збалансованим за поживними компонентами; а харчова цінність шкільних сніданків і обідів — віковим фізіологічним потребам дітей та підлітків.

Для правильного розвитку дитячого організму важливий кожний прийом їжі, який має своє значення і свій склад. Меню сніданків в обов’язковому порядку включає гарячу страву (каша, запіканка, сирне або яєчне блюдо) і гарячий напій (чай, какао). Додатково можуть бути додані (в якості других сніданків) продукти — джерела вітамінів, мікроелементів і клітковини (овочі, фрукти, ягоди, горіхи, йогурти). Меню обідів включає першу гарячу страву, другу основну страву (з м’яса або риби), гарнір (овочевий або круп’яний), салат або овочі в нарізці, напій (компот, кисіль). Слід зазначити, що в шкільному меню переважають страви тушковані, відварні, приготовані на пару, запечені або пасеровані. Таким чином, дитина отримує здорову та збалансовану їжу, а разом з нею необхідну кількість білків, жирів, вуглеводів і вітамінів.

Тому користь гарячих сніданків і обідів беззаперечна. Вони дозволяють дитині поповнити запас енергії, адже від 4 — 6 годинного перебування в школі організм дитини втрачає багато енергії. А висококалорійні гарячі сніданки та обіди забезпечують тривалу працездатність школярів і сприятливо впливають на їх фізичний розвиток. В свою чергу компанія «Контракт Продрезерв 5» робить все необхідне, щоб харчування дітей у навчальних закладах було різноманітним, поживним , безпечним та збалансованим.

Лінія гарячого харчування СШ 47 міста Києва
Про користь рису у дитячому харчуванні
Готуємо для малечі із задоволенням!
Готуємо страви родом з дитинства