Всі знають про «весняний» авітаміноз, а ось про осінній ніхто не чув. Також виникає цілком адекватне питання: «Чому ж на піку збору грунтового врожаю організм перебуває в занепаді сил і можливостей?» Адже влітку ми «наїли» вітаміни про запас прийдешніх холодів і не повинні хворіти.

Давайте розберемося!

3 причини наявності осіннього авітамінозу:

  • Осінь — це час перебудови організму на «зимовий лад» і цей процес – один із найслабкіших для імунної системи. Подібне ми відчуваємо і навесні. Уявіть собі людину з гіпертонією. Для неї тиск 150/90 буде звичним, в той час як різкі його перепади завжди проходитимуть болісно і не комфортно. Теж саме відбувається в осінній адаптаційний період — перебудова всієї гормональної системи, судин, шкіри, імунітету.
  • Насправді в стані авітамінозу (а точніше гіповітамінозу) організм перебуває впродовж року, але відчуваємо ми його в різні сезони по-різному. Саме осінь і весна є тими адаптаційними механізмами, які «вибивають» нас із звичної стабільності. Навіть влітку ми знаходимося в стані гіповітамінозу, але найбільш гостро відчуваємо його восени і навесні.
  • Грунтові продукти на сьогоднішній день містять все менше і менше вітамінів і мінералів. Конкурувати за змістом корисних речовин вони можуть тільки з парниковими/замороженими/привезеними. Кількість мінералів в ґрунтах, на жаль, знижено в десятки разів у порівнянні з грунтом 50-річної давності.

Тому питання про додатковий прийом вітамінів є обов’язковим і цілорічним!

Які вітаміни і як приймати — розповімо в наступних постах!

Сподобалося? Тисніть лайк. Розкажіть друзям:
Дивіться також:
Лінія гарячого харчування СШ 47 міста Києва
Лінія гарячого харчування СШ 47 міста Києва
Про користь рису у дитячому харчуванні
Про користь рису у дитячому харчуванні
Готуємо для малечі із задоволенням!
Готуємо для малечі із задоволенням!
Готуємо страви родом з дитинства
Готуємо страви родом з дитинства