Закінчилася ера: у навчальних закладах Дніпра не буде кабачкової ікри та компоту з сухофруктів.

У Дніпрі відбулися зміни в сфері харчування у навчальних закладах. Зважаючи на інфляцію воно стало трохи дорожче, але фахівці стверджують, що тепер діти будуть харчуватися не тільки корисно, але й смачно.

Кінець епохи перловки і сухофруктів

Тетяна Пономарчук, заступник директора компанії «Контракт Продрезерв-5» відзначила, що подорожчання обумовлене саме індексом інфляції, і воно було несуттєве. Частково харчування оплачує держава. Як і раніше є пільгові категорії — діти з малозабезпечених сімей, діти з багатодітних сімей та діти учасників АТО.

У 2019 з меню виключили кабачкову ікру — вона повернеться тільки влітку. Буде приготована зі свіжих овочів і за іншим рецептом. «Також тепер використовуються страви з рубленого м’яса — дітям вони подобаються більше, ніж наприклад, стейки. Також печінку, тепер — це оладки на молоці, є запіканка з гарбуза, випічка з гарбузом і корицею. Назавжди зник всім знайомий компот із сухофруктів — тепер це яблучний компот з морожених ягід. Виглядає апетитно і яскраво. А головне — це набагато енергетично корисніше. У м’ясовмісні продукти додаються яйця і масло. Котлети замінені на кнелі, а процес смаження виключений — все тушкується або запікається. Також з’явилася  гарбузова каша, яка користується популярністю у дітей », — коментує Ольга Щурова, інженер-технолог по дитячому харчуванню компанії «Контракт Продрезерв-5 ».

Перлову кашу виключили. Батьки віддали перевагу рису, гречці — вони розсипчасті і більше подобаються дітям. Також додалися і нові перші страви.

«Великою популярністю користується суп «Селянський» з томатами, капустою і пшоном. А також «Польський суп» — з горошком. Серед гарнірів є і овочі, які діти з задоволенням їдять: морква, цибуля, горошок », — каже Ольга Кузьмицька, член робочої групи з розробки меню для дітей в навчальних закладах міста Дніпра.

Батьки кажуть чесно — іноді діти скаржаться на харчування або не їдять неохоче ті чи інші страви. В даному випадку технологи перевіряють, чи дотримуються у школі норм і правил приготування. «І важливо розуміти, що якщо у вихідні дні ваша дитина харчується у фаст-фудах, не дивно, що натуральна каша їй може здатися не такою смачною», — каже Тетяна Пономарчук.

За матеріалами Наше місто

Лінія гарячого харчування СШ 47 міста Києва
Про користь рису у дитячому харчуванні
Готуємо для малечі із задоволенням!
Готуємо страви родом з дитинства